* לא זמינ/ה בתקופה זו *

הרצאה בנושא הזמר העברי ושירה בציבור

בקשת גיפט - פניה למתנדב/ת

בכדי לשלוח בקשה למתנדב/ת יש להתחבר תחילה

משתמשים חדשים?

כבר רשומים?

תיאור ה-Gift

שעה וחצי של הרצאה שבה נערוך טיול בתוך עולם הזמר העברי. נדבר על פזמונאים מרכזיים בזמר העברי- נעמי שמר, אהוד מנור ויורם טהרלב, אשר כתבו שירים רבים שכולנו גדלנו עליהם- מ"ירושלים של זהב" ועד "תמיד עולה המנגינה". נכיר את הסיפורים מאחורי השירים הללו, שיתנו לנו נקודת מבט חדשה על השיר ומילותיו, וכמובן נשיר את חלקם ביחד.
מתאים לכל הקהלים, אני אתאים את ההרצאה לפי קהל היעד, אין צורך בידע קודם על השירים, תמיד נחמד להכיר שיר, ומי שמכיר את השירים יכיר את הסיפור מאחוריו ואת היוצרים.
יש צורך במקרן כי ההרצאה היא בעזרת מצגת עם התמונות, השירים והמילים בתוכה.

למי, איפה ומתי?

ילדים, נוער, מבוגרים, גיל הזהב

גילאים

קהל רחב, מיעוטי יכולת, חולים, בעלי מוגבלויות, בסיכון

למי

אשדוד והסביבה

איפה

נתאם ביחד.

מתי

שם 

קוראים לי שי נחמיה ואני בת 18 מאשדוד. כשהייתי ביסודי היו לנו פעם בחודש שיעורים חיצוניים שבהם מדריך עם גיטרה ומצגת היה מלמד אותנו שירי ארץ ישראל הישנה (בעיקר של יורם טהרלב) ומאז התאהבתי בתחום. התחלתי לחקור עליו רבות עצמאית, והלכתי להרצאות וערב זמר רבים. בשנה שעברה לקחתי חלק בפרויקט ארצי שבו 15 בני נוער חוקרים עם מנחה מאוניברסיטה על תחום שהם אוהבים, ואני ערכתי עבודת חקר בנושא "פזמונאים ילידי הארץ" יחד עם ד"ר טלילה אלירם, מהמחלקה למוזיקה באונ' בר אילן. במסגרת הפרויקט ראיינתי את יורם טהרלב, דודו ברק, גלי מנור וללי שמר (ההרצאה תתבסס על עבודת החקר והראיונות עם היוצרים). אני מאוד אוהבת את הזמר העברי ואני רוצה לשתף את האהבה הזו לתחום הזה לכל קהל, ובעיקר לנוער על מנת להנחיל את החשיבות והקסם של הזמר העברי גם לבני הנוער ששומעים מוזיקה עדכנית יותר.
בנוסף בשנה האחרונה התנדבתי בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" כך שאני יודעת איך לעבוד עם צרכים מיוחדים ואשמח גם לערוך פעילות בנושא שירי ארץ ישראל הישנה גם להם.

quote

תודות 

גיפטד ע"ר - התנדבות בישראל